Agnieszka Dydycz

WARSZTATY ROZWOJU OSOBISTEGO i SPOTKANIA INSPIRUJĄCO - MOTYWACYJNE w POSZUKIWANIU WŁASNEJ DROGI DO SZCZĘŚCIA

Wzór na szczęście, czyli jak szukać, żeby znaleźć

Czy każdy może być szczęśliwy? Każdy, chociaż nie każdy potrafi.
Czy można się tego nauczyć? Można, ale tylko wtedy, gdy naprawdę tego chcemy. Czy warto, skoro nie zawsze mamy wpływ na to, co dzieje się wokół nas? Oczywiście, że tak! Bo chociaż nie zawsze mamy wpływ na to, co się dzieje wokół nas, to nadal my, i tylko my, decydujemy, jak się wtedy zachowamy. To od nas zależy czy schowamy się w kącie i będziemy płakać, czy może wprost przeciwnie, stawimy czoła wyzwaniom i zaczniemy działać. Możemy też sobie ponarzekać, a dopiero potem działać, ale jedno jest pewne: nasze rozterki same nie znikną, a marzenia same się nie zrealizują. Lecz aby to było możliwe, potrzebne jest działanie, a przede wszystkim nasza odważna decyzja, by zrobić ten pierwszy i zwykle najtrudniejszy krok. To ważne, szczególnie, że żyjemy w czasach, w których nieprzewidziany rozwój wypadków zaskakuje nawet największych strategów i przywódców tego świata, a zmiany, do których przygotowywaliśmy się latami, okazują się być jeszcze inne. Dzisiaj pewne jest tylko jedno: życie jeszcze nie raz nas zaskoczy. Dlatego właśnie warto jest nauczyć się żyć szczęśliwie nie tylko w chwilach spektakularnych sukcesów, ale teraz, zaraz, to gdzie akurat jesteśmy, czyli w nie-zawsze-sprzyjających okolicznościach. W słońcu, w deszczu, w domu, na urlopie czy w pracy… I wtedy już dzisiaj zaczniemy żyć życiem, które pasuje właśnie do nas. Będziemy umieć wybierać pomiędzy tym, co jest dla nas ważne i ignorować to, co nieistotne. Wiedzieć, co sprawia nam radość, a czego nie lubimy, a także znać swoje mocne oraz słabe strony i umieć je wykorzystywać. Potrafić zdecydować kiedy działać i konsekwentnie realizować swoje cele, a kiedy odpuścić; nauczyć się, kiedy pomagać innym.
Wszyscy ci mówią, co robić i co jest dla ciebie dobre. Nie chcą, żebyś znalazł swoje własne odpowiedzi. Chcą, żebyś uwierzył w ich, powiedział Nick Nolte, więc może nadszedł czas, by nauczyć się jak szukać swoich własnych odpowiedzi. Szczególnie, że dla każdego z nas, co innego może być ważne i co innego najważniejsze. Nasze życie to nie test, w życiu nie ma dobrych czy złych odpowiedzi, nie ma ocen, są tylko nasze wybory i nasze decyzje, które powinny pasować do naszych potrzeb. I nikt nie ma prawa mówić nam, co powinniśmy wybrać. Zawsze jednak warto słuchać podpowiedzi, ściągać, testować i próbować, ale zawsze pamiętać, że to, co ostatecznie wybierzemy musi pasować do naszych wartości, aktualnie pełnionych przez nas ról i obecnych priorytetów. Bo naszym nadrzędnym celem jest przecież NASZE szczęśliwe życie. Ludzie są na tyle szczęśliwi, na ile sobie pozwolą, zauważył już kilka wieków temu Abraham Lincoln. A my, na ile sobie dzisiaj pozwolimy? 

Bo chociaż nie zawsze mamy wpływ na to, co dzieje się wokół nas, to my, i tylko my, decydujemy, jak się wtedy zachowamy.
Agnieszka Dydycz

#AgnieszkaDydycz #marzeniazterminemważności #dzisiajnależydomnie


LOVE, LAUGH & LIVE your LIFE.
KOCHAJ, ŚMIEJ się i ŻYJ swoim ŻYCIEM. 

#wzórnaszczęście 

#AgnieszkaDydycz #marzeniazterminemważności #dzisiajnależydomnie

Bo warto jest żyć w swojej bajce.  
Agnieszka Dydycz

"Marzenia z terminem ważności, czyli… kot na drzewie"

Czy chcielibyście wiedzieć dlaczego tak często spełniamy cudze marzenia zamiast własnych? I co zrobić, żeby zacząć spełniać swoje marzenia, a przede wszystkim, jak odróżnić jedne od drugich? Warto to wiedzieć. Najpierw jednak musimy odkryć, czego tak naprawdę chcemy – od życia, od siebie, od innych. Nierzadko zdarza się bowiem, że gdy wytrwale dążymy do wyznaczonego sobie niegdyś celu, gubimy się gdzieś po drodze, a nawet zapominamy dokąd biegniemy i po co. Warto zatrzymać się wtedy na chwilę, rozejrzeć uważnie dookoła i zadać sobie pytanie: czy nadal chcemy dotrzeć tam, dokąd zmierzaliśmy? Czy może tu, gdzie jesteśmy, z naszymi bliskimi jest nam dobrze? Wybór należy wyłącznie do nas, bo gdy chodzi o nasze życie nie ma dobrych, ani złych odpowiedzi, a nasze marzenia i pragnienia powinny służyć nam, nie my im. Dobre marzenie to takie, które potrafi zmienić życie na lepsze, a nie staje się kolejnym obowiązkiem do wykonania. Warto też pamiętać, że tylko niektóre nasze pragnienia rosną razem z nami, bo innym po prostu kończy się termin ważności. Dlatego warto nauczyć się jak sprawdzać co jest ważne dla nas teraz, dzisiaj. Tylko wtedy będziemy mieć szansę, by odnaleźć to, co naprawdę daje nam szczęście i spełnienie. Porozmawiamy o tym podczas spotkania. Uzupełnimy wiedzę na temat mechanizmów, które nami rządzą, a potem potrenujemy nasze nowe umiejętności. Dyskusja i pytania będą mile widziane, bo przecież każdy z nas sam musi się odważyć. Nauczyć się żyć i zacząć spełniać swoje marzenia, ale tylko takie, które zmieniają życie na lepsze. Zawsze na lepsze dla nas!
#marzeniazterminemważności
#dzisiajnależydomnie
#bowarto

#AgnieszkaDydycz #marzeniazterminemważności #dzisiajnależydomnie

“SEaNS ŻYCIA, czyli dzisiaj należy do mnie"

Podobno uczymy się na błędach, lecz nikt niestety nie wie, ile ich trzeba popełnić, żeby się wreszcie czegoś nauczyć... Najważniejsze, że nigdy nie jest za późno. Tym bardziej, że na różnych etapach naszego życia, różne rzeczy są dla nas ważne, a i nasze role się zmieniają. Niektóre wybieramy sobie sami, inne zostają nam przypisane. Dlatego każdy moment naszego życia jest dobry, by zacząć spełniać swoje marzenia. Lub by je zmienić. Jednak, aby to zrobić, musimy się najpierw zatrzymać. Przystanąć na chwilę i zastanowić, czego tak naprawdę chcemy - od życia, od siebie. Może się bowiem zdarzyć, że biegnąc zbyt szybko do celu, po drodze zapominamy po co i dlaczego chcieliśmy się tam znaleźć. Czego szukaliśmy, a co znaleźliśmy i dokąd trafiliśmy. Naszym marzeniom też czasem kończy się termin ważności, warto więc umieć sprawdzić, czy dzisiaj są jeszcze dla nas aktualne. A może z niektórych już wyrośliśmy i pojawiły się nowe, tylko że my tego nie zauważyliśmy? Warsztaty i spotkania z Agnieszką są barwne, pełne ciekawych opowieści, a przede wszystkim praktyczne. Ich głównym celem jest pomoc w odnalezieniu tego, co dla nas jest ważne, co nam daje nam szczęście i zadowolenie. Nam, nie komuś innemu, bo przecież chodzi o nasze życie. Dobrze jest więc posłuchać o doświadczeniach innych oraz poznać mechanizmy, które nami rządzą, a potem każdy z nas i sam oceni, czy ta wiedza pasuje do jego życia i dokona swoich własnych wyborów. Opowieści Agnieszki bazują m.in. na psychologii, biologii i innych dziedzinach nauki, a także na jej doświadczeniach osobistych i obserwacjach. Nie tworzy nowych teorii, nie burzy starych, a jedynie przypomina, podpowiada i porządkuje. Opowiada jak pracuje nasz mózg, kiedy nas oszukuje i co możemy zrobić, aby umieć wykorzystać informacje, które zbieramy przez lata i nie dać się zwieść dobrym radom. Nigdy nie namawia do drastycznych zmian, do porzucania rodziny, miejsca zamieszkania, czy pracy, lecz zachęca do odwagi w nieuleganiu modom i trendom i do poszukiwania własnej drogi życiowej. Drogi dobrej dla nas.

Bo warto jest marzyć, lecz dobrze też czasem się odważyć. Dyskusje i pytania są zawsze mile widziane, bo tylko w ten sposób mamy szansę, aby upewnić się w naszych poglądach lub by je zmienić. Życie jeszcze nie raz nas zaskoczy, dlatego w gąszczu różnych rad i porad warto usłyszeć i zrozumieć swój własny głos. Poznać swoje potrzeby i motywacje, a potem się odważyć i odnaleźć własną drogę do szczęścia, a Agnieszka w tym właśnie pomaga...


JEŚLI MASZ OCHOTĘ POROZMAWIAĆ, ZAMÓWIĆ WARSZTAT LUB KUPIĆ KSIĄŻKĘ Z DEDYKACJĄ:

Zgodnie z obowiązującym od 25 maja 2018 r. Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 2.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchyleniem dyrektywy 95/46/WE („RODO”) informujemy, że administratorem danych osobowych jest Agnieszka Dydycz, autor@agnieszka-dydycz.com Podanie danych jest dobrowolne, jednak może być niezbędne dla realizacji wskazanego celu np. kontaktu, czy zakupu książek. Dane przetwarzane będą do czasu odwołania udzielonej zgody i nie są udostępniane podmiotom trzecim.  W przypadku uznania, że dane osobowe przetwarzane są niezgodnie z prawem, przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Made with ‌

No Code Website Builder