Agnieszka Dydycz Pisarz

Nazywam się Agnieszka Dydycz

AGNIESZKA DYDYCZ
Urodzona w Warszawie, w XX wieku. Pisarz z wyboru, finansista z wykształcenia i doświadczenia, prawie mgr inż. budownictwa, certyfikowany tutor, mentor i coach, członek rady ekspertów THINK TANK, praktyk dobrego życia.

Przez ponad dwadzieścia lat pracowała w banku Citi Handlowy, gdzie wdrażała nowe usługi finansowe, zarządzała ludźmi i projektami. Współtworzyła giełdę papierów wartościowych oraz przepisy prawne i była członkiem RN Krajowego Depozyty Papierów Wartościowych S.A. Za swój wkład w rozwój rynku kapitałowego w Polsce została odznaczona orderem: „Za zasługi dla bankowości RP”. Utworzyła CitiWomen Poland, jedną z pierwszych korporacyjnych inicjatyw promujących kobiecy networking i mentoring. Pełniła funkcję członka Zarządu Fundacji Bankowej im. L. Kronenberga. Sama również założyła i prowadziła Fundację „Pomóżmy Dzieciom”, która pomagała dzieciom w wyrównywaniu ich szans na lepsze życie. Kilka lat temu zrozumiała, że marzenia też mają swój termin ważności. Dlatego zmieniła zawód i teraz tworzy, pisze i prowadzi warsztaty rozwojowe, podczas których uczy, jak poznawać siebie i zmieniać swoje życie na lepsze. Mama kreatywnego nastolatka i niewyczerpanego źródła inspiracji. Jako pisarka zadebiutowała dwoma tomami zabawnych opowieści o fizjoterapeucie ze stopniem doktora pt. „Z pamiętnika masażysty”. Wraz z synem napisała dwie cudowne książki dla dzieci o przyjaźni, tolerancji i przytulaniu pt. „O Wojtku z planety Uran” oraz „O Antku, który poleciał na Uran”, z których dochód wspomagał działalność Fundacji Pomóżmy Dzieciom. Z kolei jej powieści dla dorosłych: „Marzenia z terminem ważności” i „Dzisiaj należy do mnie” nie tylko bawią, lecz także inspirują i zachęcają do odwagi w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, gdziekolwiek by ono nie było. Ta opowieść została wyróżnione przez jury III Edycji Konkursu Literackiego Brakująca Litera na najlepszą polską książkę roku 2019. Opublikowana w 2020 pozycja „SEaNS ŻYCIA – Opowiadania z treścią” była odpowiedzią na rozterki i wyzwania czasów pandemii. W 2022 r. ukazała się opowieść Nigdy nie będę wyższa. Ale mogę być szczęśliwsza! o tym, że gdy zbytnio chcemy wszystkich zadowolić, zdarza się, że zapominamy o sobie, a przecież nasze życie też może być jak film, w którym sami piszemy sobie scenariusz i gramy główną rolę. Premiera 2023 r. "Nigdy nie będę młodsza. Ale kto mi zabroni próbować!" zamyka opowieść o losach Małgorzaty, z którą wiele Polek zdążyło się zaprzyjaźnić. Dzięki niej uwierzyły, że na szczęście nigdy nie jest za późno, musimy sobie tylko na nie pozwolić. Bo nie warto narzekać na to, czego nie mamy lub czego nie możemy zmienić. Jesteśmy, jacy jesteśmy i chociaż nigdy nie będziemy ani młodsi, ani wyżsi, zawsze możemy być szczęśliwsi!

#AgnieszkaDydycz #marzeniazterminemważności #dzisiajnależydomnie #bowarto #Zpamiętnikamasażysty #Człowiekzawszekichadwarazy #seansżycia #nigdyniebędęwyższa #alemogębyćszczęśliwsza

Agnieszka Dydycz


#marzeniazterminemważności
#dzisiajnależydomnie

#nigdyniebędęwyższa #alemogębyćszczęśliwsza
#sensżycia

ZAPRASZAM NA WARSZTATY ROZWOJU OSOBISTEGO i SPOTKANIA MOTYWACYJNE w POSZUKIWANIU WŁASNEJ DROGI DO SZCZĘŚCIA. 

Zapraszam na spotkania motywacyjne, warsztaty i rozmowy, których tematem jest poznawanie siebie. Podobno uczymy się na błędach, lecz nikt niestety nie wie, ile ich trzeba popełnić, żeby się wreszcie czegoś nauczyć... Najważniejsze, że nigdy nie jest za późno. Tym bardziej, że na różnych etapach naszego życia, różne rzeczy są dla nas ważne, a i nasze role się zmieniają. Niektóre wybieramy sobie sami, inne zostają nam przypisane. Dlatego każdy moment naszego życia jest dobry, by zacząć spełniać swoje marzenia. Lub by je zmienić. Jednak, aby to zrobić, musimy się najpierw zatrzymać. Przystanąć na chwilę i zastanowić, czego tak naprawdę chcemy - od życia, od siebie. Może się bowiem zdarzyć, że biegnąc zbyt szybko do celu, po drodze zapominamy po co i dlaczego chcieliśmy się tam znaleźć. Czego szukaliśmy, a co znaleźliśmy i dokąd trafiliśmy. Naszym marzeniom też czasem kończy się termin ważności, warto więc umieć sprawdzić, czy dzisiaj są jeszcze dla nas aktualne. A może z niektórych już wyrośliśmy i pojawiły się nowe, tylko że my tego nie zauważyliśmy? 
Moje warsztaty i spotkania są barwne, pełne ciekawych opowieści, a przede wszystkim praktyczne. Ich głównym celem jest pomoc w odnalezieniu tego, co dla nas jest ważne, co nam daje nam szczęście i zadowolenie. Nam, nie komuś innemu, bo przecież chodzi o nasze życie. Życie, które spędzamy cały czas ze sobą, aż do jego końca. Dobrze jest więc posłuchać o doświadczeniach innych oraz poznać mechanizmy, które nami rządzą, żeby wiedzieć wiedzieć jak działamy. Potem każdy z nas i tak sam oceni, jak i czy ta wiedza pasuje do jego życia i dokona swoich własnych wyborów. Moje opowieści bazują m.in. na psychologii, biologii i innych dziedzinach nauki, a także na doświadczeniach osobistych i obserwacjach. Nie tworzę nowych teorii, nie burzę starych, a jedynie przypominam, podpowiadam i porządkuję. Opowiadam jak pracuje nasz mózg kiedy nas oszukuje, co możemy zrobić, aby umieć wykorzystać informacje, które zbieramy przez lata i jak nie dać się zwieść dobrym radom. Nigdy nie namawiam do drastycznych zmian, do porzucania rodziny, miejsca zamieszkania, czy pracy, lecz zachęcam do odwagi w nieuleganiu modom i trendom i do poszukiwania swojej własnej drogi życiowej. Dobrej dla nas. Bo warto jest marzyć, lecz dobrze też czasem się odważyć, pamiętając przy tym, że nasze wybory mają przede wszystkim służyć nam i nam dawać szczęście. 

Dyskusje i pytania w trakcie spotkań są zawsze żywe i mile widziane. Tylko w ten sposób mamy szansę, by upewnić się w naszych poglądach lub by je zmienić. Życie jeszcze nie raz nas zaskoczy, dlatego tak ważne jest, aby w gąszczu różnych rad i porad usłyszeć, a przede wszystkim zrozumieć, swój własny głos. Poznać swoje potrzeby, a potem się odważyć i odnaleźć swoją własną drogę do szczęścia. Ja w tym tylko pomagam...  Zaproście mnie, a dowiecie się dlaczego ciasteczka bywają dla nas groźne, nasz mózg lubi powtórzenia, a kot nie może zejść z drzewa. Do zobaczenia i niech dzisiaj należy do nas!

LOVE, LAUGH & LIVE your LIFE.
KOCHAJ, ŚMIEJ się i ŻYJ swoim ŻYCIEM


Love, Laugh and Live your Life

Kochaj, śmiej się i żyj swoim życiem.
Agnieszka Dydycz

Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń, 
jest tylko zupełnie inne.
William Szekspir

Ironia życia polega na tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu.
Søren Kierkegaard
 
Obyśmy coraz lepiej dawali sobie radę, z coraz bardziej otaczająca nas rzeczywistością.
Kazimierz Rudzk

Jeśli chcemy, żeby wszystko pozostało tak, jak jest, wszystko będzie musiało się zmienić.
Giusseppe Tomasi Di Lampedusa, „Lampart”


If you want to change the world, go home and love your family.
Matka Teresa z Kalkuty 

Be yourself, no matter what they say... 
Sting

Nie ma porządku bez chaosu.

Błędy zauważamy dopiero wtedy, gdy już je popełnimy.
Antoni Oniśko

Wszyscy ci mówią, co robić i co jest dla ciebie dobre.
Nie chcą, żebyś znalazł swoje własne odpowiedzi,
chcą żebyś uwierzył w ich.
Nick Nolte
 Made with ‌

Drag and Drop Website Builder