Agnieszka Dydycz Pisarz

AGNIESZKA DYDYCZ

Urodziła się w Warszawie, w XX wieku. Pisarz z wyboru, finansista z wykształcenia i prawie mgr inż. budownictwa, absolwent studiów podyplomowych i MBA, certyfikowany tutor, coach i mentor, członek rady ekspertów THINKTANK, praktyk dobrego życia.

Przez ponad dwadzieścia lat pracowała na kierowniczych stanowiskach w banku Citi Handlowy, ostatnio jako Dyrektor ds. Projektów Strategicznych przy Zarządzie Banku. Wdrażała usługi i produkty finansowe, zarządzała ludźmi i projektami. Była założycielem i przewodniczącym Rady Depozytariuszy przy Związku Banków Polskich oraz członkiem Rady Nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. Współtworzyła giełdę papierów wartościowych oraz przepisy prawne dotyczące funduszy emerytalnych i banków powierników. Była pierwszym specjalistą powiernictwa papierów wartościowych w Polsce, a za swój wkład w rozwój rynku kapitałowego została odznaczona orderem Narodowego Banku Polskiego: „Za zasługi dla bankowości RP”. Pracując w banku, utworzyła i przez lata prowadziła CitiWomen Poland - jedną z pierwszych w Polsce korporacyjnych inicjatyw promujących networking i mentoring, jako narzędzia rozwoju osobistego i wzajemnego wspierania się kobiet aktywnych zawodowo. Przez lata, pełniła także funkcję członka Zarządu Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga, reprezentując Fundatora, czyli Bank Citi Handlowy. Sama również założyła i do dziś prowadzi małą, lecz prężnie działającą Fundację „Pomóżmy Dzieciom”, organizację pożytku publicznego, która od 22 lat wspiera dzieci, ratuje im zdrowie i życie oraz pomaga w wyrównywaniu szans na lepsze życie. Jej największą dumą jest kreatywny syn Antoni, lat 12, w pakiecie z nieco starszym, lecz równie interesującym tatusiem, czyli dwa niewyczerpane źródła wyzwań i inspiracji. Kilka lat temu zrozumiała, że marzenia też mają swój termin ważności. Teraz tworzy, pisze i prowadzi warsztaty rozwojowe, podczas których uczy, jak poznawać siebie i zmieniać swoje życie na lepsze. Jako pisarka zadebiutowała dwoma tomami zabawnych życiowych opowieści o fizjoterapeucie ze stopniem doktora „Z pamiętnika masażysty” oraz „Człowiek zawsze kicha dwa razy” (Edipresse Książki 2016 i 2017). Wraz z synkiem napisała cudowną opowieść dla dzieci o przyjaźni i przytulaniu „O Wojtku z planety Uran”, z której dochód wspomaga działalność Fundacji. Jej kolejne powieści dla dorosłych: „Marzenia z terminem ważności” (MUZA 2019) oraz „Dzisiaj należy do mnie” (MUZA 2020) nie tylko bawią, ale inspirują i zachęcają do odwagi w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, gdziekolwiek by ono nie było. Książki ukazały się także w formie ebooków oraz audiobooków (Storybox). Ostatnia powieść „Dzisiaj należy do mnie” została wyróżniona w niezależnym konkursie literackim na najlepszą polską książkę roku 2019 Brakująca Litera. W lipcu br. miała premierę najnowsza książka pt. SEaNS ŻYCIA – Opowiadania z treścią w formie ebooka oraz audiobooka, który dla Storytel czyta Maria Winiarska. To odpowiedź na nasze lęki, przerwane marzenia i nowe nadzieje. "Ludzie są na tyle szczęśliwi, na ile sobie pozwolą", powiedział Abraham Lincoln. A my? Na ile sobie powolimy? Kolejne pozycje w przygotowaniu, bo to, co wydaje się końcem jest zarazem początkiem...

#AgnieszkaDydycz #marzeniazterminemważności #dzisiajnależydomnie #bowarto #Zpamiętnikamasażysty #Człowiekzawszekichadwarazy #seansżycia

Ciąg dalszy nastąpi...

free responsive website templates
Agnieszka Dydycz


#marzeniazterminemważności
#dzisiajnależydomnie

#bowarto
#sensżycia

ZAPRASZAM NA SZKOLENIA, WARSZTATY ROZWOJU OSOBISTEGO, SPOTKANIA MOTYWACYJNE i POSZUKIWANIE WŁASNEJ DROGI DO SZCZĘŚCIA. 

Zapraszamy na spotkania motywacyjne, warsztaty i rozmowy, których tematem jest poznawanie siebie. Podobno uczymy się na błędach, lecz nikt niestety nie wie, ile ich trzeba popełnić, żeby się wreszcie czegoś nauczyć... Najważniejsze, że nigdy nie jest za późno. Tym bardziej, że na różnych etapach naszego życia, różne rzeczy są dla nas ważne, a i nasze role się zmieniają. Niektóre wybieramy sobie sami, inne zostają nam przypisane. Dlatego każdy moment naszego życia jest dobry, by zacząć spełniać swoje marzenia. Lub by je zmienić. Jednak, aby to zrobić, musimy się najpierw zatrzymać. Przystanąć na chwilę i zastanowić, czego tak naprawdę chcemy - od życia, od siebie. Może się bowiem zdarzyć, że biegnąc zbyt szybko do celu, po drodze zapominamy po co i dlaczego chcieliśmy się tam znaleźć. Czego szukaliśmy, a co znaleźliśmy i dokąd trafiliśmy. Naszym marzeniom też czasem kończy się termin ważności, warto więc umieć sprawdzić, czy dzisiaj są jeszcze dla nas aktualne. A może z niektórych już wyrośliśmy i pojawiły się nowe, tylko że my tego nie zauważyliśmy? 
Moje warsztaty i spotkania są barwne, pełne ciekawych opowieści, a przede wszystkim praktyczne. Ich głównym celem jest pomoc w odnalezieniu tego, co dla nas jest ważne, co nam daje nam szczęście i zadowolenie. Nam, nie komuś innemu, bo przecież chodzi o nasze życie. Życie, które spędzamy cały czas ze sobą, aż do jego końca. Dobrze jest więc posłuchać o doświadczeniach innych oraz poznać mechanizmy, które nami rządzą, żeby wiedzieć wiedzieć jak działamy. Potem każdy z nas i tak sam oceni, jak i czy ta wiedza pasuje do jego życia i dokona swoich własnych wyborów. Moje opowieści bazują m.in. na psychologii, biologii i innych dziedzinach nauki, a także na doświadczeniach osobistych i obserwacjach. Nie tworzę nowych teorii, nie burzę starych, a jedynie przypominam, podpowiadam i porządkuję. Opowiadam jak pracuje nasz mózg kiedy nas oszukuje, co możemy zrobić, aby umieć wykorzystać informacje, które zbieramy przez lata i jak nie dać się zwieść dobrym radom. Nigdy nie namawiam do drastycznych zmian, do porzucania rodziny, miejsca zamieszkania, czy pracy, lecz zachęcam do odwagi w nieuleganiu modom i trendom i do poszukiwania swojej własnej drogi życiowej. Dobrej dla nas. Bo warto jest marzyć, lecz dobrze też czasem się odważyć, pamiętając przy tym, że nasze wybory mają przede wszystkim służyć nam i nam dawać szczęście. 

Dyskusje i pytania w trakcie spotkań są zawsze żywe i mile widziane. Tylko w ten sposób mamy szansę, by upewnić się w naszych poglądach lub by je zmienić. Życie jeszcze nie raz nas zaskoczy, dlatego tak ważne jest, aby w gąszczu różnych rad i porad usłyszeć, a przede wszystkim zrozumieć, swój własny głos. Poznać swoje potrzeby, a potem się odważyć i odnaleźć swoją własną drogę do szczęścia. Ja w tym tylko pomagam...  Zaproście mnie, a dowiecie się dlaczego ciasteczka bywają dla nas groźne, nasz mózg lubi powtórzenia, a kot nie może zejść z drzewa. Do zobaczenia i niech dzisiaj należy do nas!

LOVE, LAUGH & LIVE your LIFE.
KOCHAJ, ŚMIEJ się i ŻYJ swoim ŻYCIEM


KONTAKT

Zgodnie z obowiązującym od 25 maja 2018 r. Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 2.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchyleniem dyrektywy 95/46/WE („RODO”) informujemy, że administratorem danych osobowych jest Agnieszka Dydycz, autor@agnieszka-dydycz.com Podanie danych jest dobrowolne, jednak może być niezbędne dla realizacji wskazanego celu np. kontaktu, czy zakupu książek. Dane przetwarzane będą do czasu odwołania udzielonej zgody i nie są udostępniane podmiotom trzecim.  W przypadku uznania, że dane osobowe przetwarzane są niezgodnie z prawem, przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. 


JEŚLI MASZ OCHOTĘ POROZMAWIAĆ, ZAMÓWIĆ WARSZTAT LUB ZAKUPIĆ KSIĄŻKĘ Z DEDYKACJĄ: